ANDROCARE - Centrum andrologické péče

"Mýty a pověry" z andrologické ordinace"

1. U muže ve vyšším věku a zejména při onemocnění prostaty je konec se sexuálním životem.

Pánové, kteří se odhodlají k návštěvě lékaře pro sexuální problémy ve vyšším věku se někdy jakoby "omlouvají" za to, že by ještě chtěli mít uspokojivý sexuální život. Ve vyšším věku se sexualita trochu mění, ale zůstává pro mnoho lidí důležitou součástí života. I po operacích prostaty je možný (a vhodný) sexuální život. Bylo prokázáno, že muži, kteří mají ve vyšším věku pravidelný pohlavní styk, se dožívají vyššího věku a mají méně často onemocnění srdce a cév.

 

2. U malých chlapců si není třeba všímat úzké předkožky a nesestouplých varlat, protože z toho "vyrostou".

Nevyrostou! Ztracený čas v době nejranějšího dětství se nedá vrátit, a správná léčba zejména nesestouplých varlat může zabránit vzniku neplodnosti v dospělosti.

U zúžené předkožky je možné v některých případech určitou dobu vyčkat, ale vždy podle rozhodnutí odborného lékaře. "Stydlivost" maminek a tatínků není naprosto na místě, počet spermií u mužů v rozvinutých zemích klesá, a ukazuje se, že u velké části potíží je možno příčinu zachytit již v dětství.

 

3."Pane doktore, dejte mi nějakou pilulku, která by vyřešila moje sexuální problémy".

Zázračná univerzální pilulka neexistuje. Existují účinné metody léčby, mezi něž patří moderní léčba tabletami, léčba injekční a operační i léčba psychoterapií. Tu znali již staří lékaři. U každého pacienta jsou příčiny potíží s erekcí a ejakulací jiné - zpravidla jich je několik najednou. Aby léčba byla účinná, je třeba léčebný postup pacientovi "ušít na míru" na základě podrobného vyšetření.

Individuální přístup je zde podmínkou úspěšné léčby.

 

4. Velký penis = velká radost při sexuální aktivitě.

Existují muži, kteří jsou ze svých nadprůměrných rozměrů nešťastní. Velikost penisu hodnotí vždy partnerka, a pokud ji příliš velký penis působí při styku bolest, nemůže pro ní styk být uspokojivý. Hlavní není velikost, hlavní je soulad sexuálního páru – i ve velikosti a ostatních rozměrových "parametrech" pohlavních orgánů muže a ženy.

 

Dotazy na autora: prim. MUDr. Vladimír Kubíček, CSc.
e-mail: androcare@email.cz


 

Centrum andrologické péče
České Budějovice, U Tří lvů 4, 370 01
Praha 5, GEST, Nad Buďánkami II/24, 150 00


© 2011, Androcare | Všechna práva vyhrazena.