ANDROCARE - Centrum andrologické péče

Chirurgie v léčbě sexuálních potíží

Chirurgie lásky - slyšeli jste to již někdy? Umíte si pod tímto pojmem něco představit? Není to "operování citů", ale operování těch částí lidského těla, které s láskou fyzicky či psychicky souvisí. Pojem "chirurgie lásky" je tady míněn v přeneseném smyslu slova, podobně jako "chirurgie duše" u estetických operací.

S láskou a schopností najít si partnera (partnerku) může souviset velký nos, malé prsy či velké prsy nebo odstávající uši a vypadávající vlasy. Může to být i vrozená odchylka vývoje zevního pohlavního ústrojí, která sice nekomplikuje jeho funkce, ale svým vzhledem způsobuje pocit méněcennosti. Zvlášť, když se nad ní partnerka ušklíbne a něco nehezkého řekne.

Současná móda odstraňování chloupků je velmi přísná ke vzhledu těch nejintimnějších částí těla hlavně u žen. Snaha vypadat mužně bez ohledu na věk, váhu a to, čím byl muž přírodou obdařen, nutí v této době k zamyšlení řadu mužů. Nos, pleš, poprsí atakdále vidí každý. Některé části těla se ale odhalují jen před těmi, na kterých člověku záleží nejvíce.

Proto vznikla estetická a plastická chirurgie genitálu. Nejde jen o výmysl "kosmetické chirurgie", jsou ženy a muži, kterým vzhled jejich pohlavního ústrojí působí skutečné trápení, a nechtějí proto ani navázat intimní vztah. Zvláště tehdy, pokud se několikrát "spálí" (stačí výše uvedené ušklíbnutí, nehezká poznámka). Pro tyto lidi představuje možnost chirurgického odstranění něčeho, co přebývá, zlepšení vzhledu. Změna vzhledu či velikosti části pohlavních orgánů pro tyto lidi někdy představuje převratnou věc v jejich životě. Stárnutí se neprojevuje jen v obličeji, nejen u hvězd televizních obrazovek a filmových pláten. Konkrétní možnosti zlepšení funkčního stavu a estetického vzhledu jsou velmi individuální, tj. u každého člověka jiné. Bylo by však dobré, kdyby tato operační metodika vyšla ze "šera" a srovnávání s piercingem či zvětšováním penisu u pornoherců.

Nejde zde o zdobení, ani o komerční "sexuální sport", ale o pomoc lidem v oblasti citlivých problémů. Mohou se objevit v každém věku, a je třeba pečlivé zvážení postupu z hlediska pacienta i z hlediska možností medicíny. Je dobré vědět, že tyto možnosti existují, a že mohou někomu pomoci pro zlepšení vnímání sebe sama, zlepšit schopnost navázat vztah a vyřešit jeho utajené trápení.

© 2011, Androcare | Všechna práva vyhrazena.